Nowe ebooki

Wpisy

 • poniedziałek, 16 grudnia 2013
  • Złoto Wrocławia

   Z kieszeni munduru wyciągnął zapalniczkę i podał koledze ogień. Chwilę obydwaj milczeli, delektując się smakiem palonego tytoniu. Jego błękitne obłoki wraz ze słodkim aromatem rozpływały się leniwie nad stołem, unosiły się pod sufit, wędrowały w stronę drzwi. Przypominały przejrzysty welon z tiulu poruszany delikatnym zefirkiem.

   – Słuchaj, Georg – ciszę pierwszy przerwał major. – To, co dziś ustalimy na zebraniu razem z pozostałymi, to musi być kamuflaż. Ritter nie ma prawa dowiedzieć się, gdzie naprawdę pójdzie transport.

   – Nawet domyślam się dlaczego – odparł Sorn, nie kryjąc uśmiechu zadowolenia, który wykwitł na jego starannie, mimo braku czasu, wygolonej twarzy; ta koncepcja bardzo mu odpowiadała, choć ze skrajnie innych powodów niż majorowi.

   – Podejrzewam, że ta kanalia prowadzi jakąś własną grę. Być może do spółki z kimś z samej góry – Bergman zniżył głos i zerknął odruchowo na drzwi, choć nie było możliwości, aby ktoś podsłuchiwał.

   – Mam podobne odczucia… I nawet domyślam się, kto za tym stoi…

   – Otóż to – Bergman strząsnął do kryształowej popielnicy gruby słupek popiołu z wypalonego cygara. – Nie będę zatem tracił cennego czasu, aby wyjaśniać ci szczegóły. Powiem tylko, że mamy ciche poparcie samego Schellenberga. Oni w Berlinie robią dokładnie to samo. Ten transport jest zbyt cenny, aby taki Ritter i jego wysoko postawieni kompani w brunatnych mundurach położyli na nim swoje brudne łapy. Zawartość skrzyń zapewni Rzeszy dalsze funkcjonowanie. Być może pod nowym już kierownictwem. Jak wiesz, Schellenberg ma podobne zdanie, jak ja czy ty, na temat tych rzeźników z gestapo – tylko psują nam opinię.

   Złoto Wrocławia” to kolejna powieść Jolanty Marii Kalety, wrocławskiej pisarki, która w swojej twórczości sięga do zagadkowych i niewyjaśnionych wydarzeń z niezbyt odległej przeszłości. Jednak celem tych powieści nie jest wyjaśnienie czy odkrycie tajemnic i zagadek, lecz ukazanie postaw zwykłych ludzi, których czas i okoliczności wkręciły w tryby dziejowej machiny.

   Podobnie rzecz się ma w najnowszej powieści, która początkowo zabiera Czytelnika w podróż po mroźnej i tragicznej Festung Breslau 1945 roku, kiedy to spec-ekipa otrzymuje zadanie wywiezienia i ukrycia skrzyń zawierających złoto Banku Breslau. Kiedy wojna dobiegła końca do zrujnowanego miasta napływają osadnicy, w tym także wyzuci z ojcowizny Polacy z Kresów. Muszą zmierzyć się z trudnym losem, który przygotowała dla nich Historia. Mimo wszystkich przeciwności życie na pozór wraca do normalności, a sprawa ukrycia skrzyń zawierających złoty depozyt powoli staje się tajemnicą poliszynela. Choć mijają lata, mimo podejmowanych przez fachowców i amatorów wysiłków pozostają one w ukryciu. Jedynie cena, jaką trzeba płacić za te poszukiwania stale rośnie. Gdy problemem tym zainteresują się w 1981 roku najwyższe czynniki rządowe, ceną tą stanie się ludzkie życie.

   Na przekór wcześniejszym powieściom Autorki, głównym bohaterem „Złota Wrocławia” jest postać w świadomości społecznej powszechnie uznawana za negatywną – major kontrwywiadu Służby Bezpieczeństwa we Wrocławiu. Jego przeciwnikiem jest żyjący w nieświadomości, że ma cokolwiek wspólnego ze złotem Wrocławia, młody aktor. Jednak żaden z nich nie jest do końca zły, czy do końca dobry. Cena, którą obaj zapłacą będzie wysoka.

   Książka swoją premierę miała podczas 22 Wrocławskich Targów Dobrej książki. Dodać należy także że wszystkie książki Jolanty Marii Kalety objęte są patronatem medialnym portalu www.TuWrocław.com

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   agnieszka3201
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 16 grudnia 2013 11:23
 • wtorek, 10 grudnia 2013
  • Złote depozyty Banku Breslau - prawda czy mit

   Akcja najnowszej powieści Jolanty Marii Kalety, zatytułowanej „Złoto Wrocławia” początkowo rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych – styczeń 1945 rok, czasy Festung Breslau i rok 1980 we Wrocławiu. Stopniowo, wspomnienia bohaterów przenoszą Czytelnika w czasy rządów Gomułki i Gierka, aby na stałe umiejscowić się w dramatycznych miesiącach narodzin Solidarności i tragicznej nocy stanu wojennego. Choć motorem rozgrywających się wydarzeń jest wywiezienie i ukrycie w zagadkowym miejscu złota z Banku Breslau, a następnie jego uporczywe poszukiwanie, to przy okazji Czytelnik może poznać tragizm przełomowych dla miasta i nie tylko wydarzeń.

   Niewątpliwie głównym bohaterem powieści jest major kontrwywiadu służby bezpieczeństwa, Tadeusz Niezgoda, którego sensem życia stało się odszukanie owego złota. Dążąc do celu na swojej drodze, niczym buldożer, niszczy życie młodego aktora Oskara Sarny, który nawet o tym nie wiedząc, jest w zagadkowy sposób powiązany z wydarzeniami z Festung Breslau. Przyparty przez majora do muru, będzie musiał podjąć dramatyczne w skutkach decyzje. Zdesperowany rozwiązuje w końcu dręczącą go tajemnicę, a nie jest nią miejsce ukrycia skrzyń ze złotem. Pragnienie ich odnalezienia zatacza coraz szersze kręgi i zdaje się nie mieć końca.

   Książka swoją premierę miała podczas 22 Wrocławskich Targów Dobrej książki. Dodać należy także że wszystkie książki Jolanty Marii Kalety objęte są patronatem medialnym portalu www.TuWrocław.com

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   agnieszka3201
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 grudnia 2013 12:52
 • poniedziałek, 07 stycznia 2013
  • Naszyjnik z łez Sylwia Niemczyk

   „Naszyjnik z łez" to doskonała powieść o miłości, uczuciu i bólu jaki może ono wyrządzić. To opowieść o losach młodej kobiety, „białej szamanki", która targana przykrymi doświadczeniami z przeszłości postanawia odsunąć się od rodziny, by móc zapomnieć. Wcale nie jest to proste, gdyż niekiedy prześladują kobietę dziwne koszmary.

   „Musiało minąć wiele lat zanim odkryłam w sobie siłę, która pozwoliła mi odciąć się od bliskich, spakować walizki i ruszyć przed siebie bo szamanizm gnał mnie ku wolności. Dzisiaj jestem dumna ze swoich zdolności, które ciągle staram się pogłębiać i rozwijać." – tak wspomina o swojej przeszłości Maja, główna bohaterka powieści Sylwii Niemczyk. Niegdyś jako mała dziewczynka, przejawiająca dziwne i niewytłumaczalne zdolności, została nazywana dziwadłem, gdyż z tego powodu nie pasowała do społeczeństwa. Rodzice starali się wyplenić z niej to co odbiegało od norm. Jednak z marnym skutkiem. Maja ciągle marzyła, by kiedy dorośnie zgłębiać wiedzę na temat swoich darów. Kiedy w końcu jej się to udało, znalazła się w Meksyku, gdzie przy boku sędziwej szamanki zdobywała tajniki wiedzy szamańskiej. Na jakiś czas uspokoiło to jej zranioną duszę, jednak  niespodziewana wiadomość o ślubie siostry Pauli sprawia, że uśpione demony z  przeszłości powracają. Kobieta boryka się z podjęciem decyzji o powrocie do rodzinnego domu. Boi się na nowo zetknąć z tym co wydarzyło się kiedy miała 17 lat. Jednak w końcu podejmuje decyzję o powrocie, co sprawia, że musi stanąć twarzą w twarz z przeszłością.

   Czy znajdzie w sobie tyle sił, aby stawić jej czoła? Czy decyzja jaką podejmuje na ślubie siostry będzie mieć szczęśliwy skutek w przyszłości? Co skrywa pamiętnik  Pauli? Jeśli interesuje Cię historia młodej, wrażliwej kobiety, która po latach pragnie odnaleźć spokój to ta książka jest z pewnością dla Ciebie. Doskonała powieść o miłości, erotyzmie i tłumionym przez lata rodzinnym sekrecie. Poznaj go już dziś. Książka dostępna jest w formie ebooka i już można ja nabyć w wielu księgarniach internetowych. Jej pierwsza książka '' Powołany do życia " miała swój księgarski debiut w grudniu 2010 roku.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   agnieszka3201
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 07 stycznia 2013 10:12
 • środa, 02 stycznia 2013
  • Niewolnik swojego zawodu - życie zawodowego piłkarza

   Książka "Niewolnik swojego zawodu" opisuje życie pewnego zawodowego piłkarza, od momentu jego narodzin do tragicznego wypadku. Z treści możemy się dowiedzieć nie tylko o przebiegu jego sportowej kariery, ale również o jego prywatnym życiu poza boiskiem. Opisywane jest dzieciństwo głównego bohatera oraz to, w jaki sposób jego zainteresowania skupiły się na piłce nożnej, i jak nabierały na intensywności wraz z wiekiem.

   Z treści można też wywnioskować, że jeśli w życiu prywatnym wszystko jest poukładane, odnosi się sukcesy również w życiu zawodowym, lecz gdy tylko mamy jakieś zmartwienia, załamania i coś nas gryzie, na skutki w karierze zawodowej nie trzeba długo czekać. A do tego jeżeli ktoś jest znanym, tak jak w przypadku głównego bohatera, wtedy sława, popularność i majątek nie znaczą nic, jeżeli nie ma z kim tego wszystkiego dzielić.

   Pomimo że jest to opowieść fikcyjna, wzorowana była na autentyczniej karierze pewnego zawodnika. Tym samym realnie oddaje kulisy sławy prawdziwego życia. Całość jest luźną, do niczego nie zobowiązującą opowieścią, którą łatwo się czyta i która może wywołać uśmiech na ustach czytelnika, ale również po przeczytaniu może zakręcić się łza w oku. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   agnieszka3201
   Czas publikacji:
   środa, 02 stycznia 2013 13:09
  • Insygnia Nocy - ebook Tomasza Szulżyckiego

   "Insygnia nocy" to seria zbrodni wstrząsająca opinią publiczną. Nikt nie wie, kto morduje i jakie są motywy tych makabrycznych zdarzeń.

   Gdzieś w cieniu tych mrocznych wydarzeń, rodzi się uczucie między samotnym, bezdomnym mężczyzną, a miłą dziewczyną, pracującą w sklepie. Quincy nie wie, że pozornie bezwartościowy prezent, który kupuje dla ukochanej na bazarze, wplącze ich oboje w niebezpieczne wydarzenia, a na niego samego rzuci podejrzenia, jakoby był mordercą.

   Czy uczucie, które zaczyna łączyć go z nowo poznaną dziewczyną wytrzyma tak ciężką próbę? Czy ukochana mu zaufa? Czy uwierzy w jego niewinność, gdy wszystkie fakty dotyczące zbrodni zdają się świadczyć przeciwko niemu? 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   agnieszka3201
   Czas publikacji:
   środa, 02 stycznia 2013 13:06
  • Ebook Aleksandra Janowskiego - Specyfik

   Nieszczęśni chorzy w Afryce ufnie i z wielką nadzieją oczekują na szczepionkę przeciwko AIDS, bo przecież cudotwórczy specyfik, dostarczony pod egidą szlachetnej Organizacji Narodów Zjednoczonych, gwarantuje powrót do zdrowia i długie życie. Prawda? Owszem. Zanim jednak wspaniały ten specyfik trafi do cierpiących w trudno dostępnym afrykańskim buszu, po drodze wszystko może się zdarzyć.

   Autor szafuje morderstwami bez opamiętania? A jakże bez nich prowadzić poważny interes? Przymusowe a przedwczesne zgony są na porządku dziennym. I nocnym. Oszustwa? Mnogie i pomysłowe. Pieniądze? W nadmiarze - na licznych kontach bankowych i w gotówce.

   Kobiety? Wyłącznie piękne, łagodne, serdeczne, słodkie i bardzo oddane. Mamonie. Mężczyźni? Mili każdemu damskiemu sercu bogaci dranie i przystojni, wysocy bruneci - oszuści matrymonialni. Romantyczna miłość? Sowicie opłacona z góry przez szczodrego sponsora i w pełni wkalkulowana w cenę ryzyka handlowego. Książka "Specyfik" Aleksandra Janowskiego ukazała się w księgarni ebooki123.pl

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   agnieszka3201
   Czas publikacji:
   środa, 02 stycznia 2013 12:48
  • Parodie lektur szkolnych - ebook Królikowskiego

   Parodia jest odmianą parafrazy i spełnia funkcję humorystyczną i satyryczną. Często jest skierowana przeciwko komuś lub czemuś, a jej istotą jest karykatura dzieła lub stylu.

   Tego zadania podjął się autor książki "Jądra ciemności", w której postanowił kilka lektur szkolnych poddać pastiszowi. Jednak czy jest to typowy komizm wyrażany głośnym śmiechem? Istniejące w parodii różne rodzaje humoru, ironii, wywoływać mogą śmiech bardziej subtelny. Jak będzie wobec dzieła autora Marka Królikowskiego? Czy spodoba się nowa odsłona „Lalki" nazwanej śmiesznie „Lalą", czy uda się autorowi przedstawić parodię „Zbrodni i kary" w „Zbrodni i starej"? Jak będzie wyglądać świat „Jądra ciemności" Josepha Conrada w parodii „Jąder ciemności" napisanego przez autora? Co ośmieszy w metaforycznej powieści Witolda Gombrowicza „Ferdydurke", nadając jej komiczną nazwę „Pierdy w rurkę".

   Czy spodoba się czytelnikowi odważnie przedstawiona parodia wielkich dzieł literackich? Zapraszamy do zapoznania się ze światem i wydarzeniami przedstawionymi w nowej, śmieszniejszej odsłonie. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   agnieszka3201
   Czas publikacji:
   środa, 02 stycznia 2013 12:43
  • Niewyjaśnione sekrety starożytności Graya

   „64 niewyjaśnione sekrety starożytności” - 64 Secrets Still Ahead of Us Jonathana Graya - czy wiedza i technologie naszych przodków wydają się być lepsze od współczesnej? Nie są to jedynie starożytne sekrety ale wiedza znacznie przewyższająca naukę XXI wieku. Poznasz tajemne formuły, które mogłyby zrewolucjonizować współczesne lotnictwo, budownictwo i medycynę – zaawansowaną sekretną mądrość, którą ludzkość posiadła lecz o niej zapomniała.

   Odkryj jak niektórym geniuszom starożytności udało się wprowadzić innowacje i zgłębić wiedzę, którą XXI wiek dopiero zaczyna nabywać. Dowiesz się, co jeszcze wiedzieli starożytni, a o czym my nie mamy pojęcia. Tajniki sztuki, których nie jesteśmy w stanie naśladować, super mikro technologie, drążenie tuneli pod powierzchnią oceanów, niewidzialność, przyrządy do podglądu czasu, lampy które nigdy się nie czerpią… Co jeszcze?

   Jeśli jesteś ciekawy nowinek rodem ze starożytności, które w swojej książce „64 niewyjaśnione sekrety starożytności” zgłębił znany, międzynarodowy badacz, archeolog i autor Jonathan Gray – zachęcamy do przeczytania jednej z całego cyklu książek mających niebawem ukazać się w Polsce. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   agnieszka3201
   Czas publikacji:
   środa, 02 stycznia 2013 12:37
  • Literatura łowiecka i myśliwska - ebook

   „Na myśliwskich ścieżkach" to książka reprezentująca szczególny rodzaj literatury, jakim jest literatura łowiecka i myśliwska.

   Myślistwo w obecnych czasach może uchodzić za rodzaj sportu, który różni się od innych dziedzin bogatą i bardzo długą, sięgającą początków ludzkości, tradycją. Łowiectwo było bowiem od zarania dziejów sposobem na życie i przetrwanie w warunkach otaczającej człowieka dzikiej przyrody. Obecnie myślistwo reprezentuje bogatą kulturę, której przykładem jest właśnie niniejsza książka.

   Książka jest zbiorem opowiadań z życia myśliwego oraz przygód uczestników koła łowieckiego. Opowiadania zawarte w książce są ułożone chronologicznie i oprócz bieżących wydarzeń zawierają wiele retrospekcji, wspomnień oraz epizodów z przeszłości. W treści znajdziemy oczywiście historie z polowań, czyli tego co jest najgłębszą treścią łowiectwa. Zapewne opowiadania przypadną do gustu wszystkim miłośnikom dzikiej przyrody i samego łowiectwa. 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   agnieszka3201
   Czas publikacji:
   środa, 02 stycznia 2013 12:33
 • poniedziałek, 17 grudnia 2012
  • „Przyroda. Wybrane zagadnienia” Bogdan Kluczyński

   Od dawien dawna człowiek interesował się otaczającym go światem. Zachwycając się pięknem przyrody często zastanawiamy się nad jego nieskończonością. Intryguję nas tak wiele zjawisk przyrody a o wielu jeszcze nawet nie mamy pojęcia. W książkach, czasopismach, filmach czy jeszcze na lekcjach przyrody – często padają słowa: Wszechświat, Ziemia, Środowisko . Jakie znaczenie mają te słowa i co tak w zasadzie one oznaczają? Co oprócz tego, że przyroda to nowy przedmiot wykładany w szkołach? Myślę, że na te i wiele innych równie interesujących zjawisk przyrodniczych i otaczającego nas świata roślin i zwierząt bardzo wyczerpującej odpowiedzi udzielił w swoim ebooku pt. „Przyroda. Wybrane zagadnienia" Bogdan Kluczyński i Iwona Jaszczuk. Jest to książka poświęcona zjawiskom przyrody nas otaczających. W 8 rozdziałach autorzy opisali szereg interesujących nas spraw dotyczących przyrody i środowiska, w którym żyjemy. Oto zagadnienia, których wyjaśnienia podjęli się w swoim ebooku autorzy: Słońce i przewidywane skutki kresu jego istnienia, Małe ciała Układu Słonecznego, niespodzianki klimatyczne i efekt cieplarniany, ochrona przyrody w Polsce, anomalie i deformacje w rozwoju oraz wiele innych ciekawych tematów z życia roślin i zwierząt.

   Książka już ukazała się na rynku wydawniczym i będzie doskonałym oraz cennym źródłem wiedzy dla uczniów szkół średnich z rozszerzoną przyrodą oraz studentów nauk przyrodniczych. To książka, którą każdy z nas powinien posiadać w swoim księgozbiorze. Serdecznie polecam ebooka „przyroda. Wybrane zagadnienia" to cenne źródło informacji dla nas mieszkańców planety Ziemia.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   agnieszka3201
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 grudnia 2012 13:50

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa