Nowe ebooki

Wpisy otagowane „Niebrzydowski Jarosław reumatolog”

 • piątek, 29 czerwca 2012
  • Co to za choroba – reumatyzm

   Reumatyzm to ogólne określenie wielu schorzeń. Choroby reumatyczne wymagają stałego i systematycznego leczenia. W różnorodny sposób przebiegają one u poszczególnych osób. Każdy człowiek inaczej odczuwa chorobę i inaczej z nią walczy a także inaczej reaguje na terapię. Niektóre dolegliwości trwają latami przybierając bardzo uciążliwą do normalnego funkcjonowania formę, inne pojawiają się tylko na kilka miesięcy w roku. Reumatycy najczęściej jednak skarżą się na „łamanie w kościach”, „rwanie w stawach” – czyli jednym słowem na okropny ból.

   Czy są jakieś sposoby nie tylko mające za zadanie złagodzić ból, ale także przyczynę jego powstawania. Lekarze w większości przypadków stosują leczenie niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi i różne zabiegi: kinezyterapię (leczenie ruchem), światłolecznictwo (nagrzewanie lampą), fonoferezę (działanie ultradźwiękiem) oraz krioterapię (leczenie niską temperaturą). Zalecają stosowanie miejscowych maści, różne rodzaje leków oraz żeli.

   O nowych sposobach leczenia oraz stosowania leków i środków pomocnych w leczeniu reumatyzmu pisze w swojej książce pt: „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnika dla chorych" Jarosław Niebrzydowski. Autor poradnika jest lekarzem reumatologiem z ponad 30 letnim stażem, który są wiedzę na temat choroby zgłębił przebywając w Anglii. Opisuje w niej metody leczenia i postępowania z reumatoidalnym zapaleniem stawów, chorobą objawiającą się bólem stawów, prowadzącą do stopniowego ich zniekształcenia. Duże znaczenie zdaniem lekarza ma wczesne rozpoznanie choroby.

   Opisuje on zastosowanie leków w leczeniu choroby i skutków jakie powoduje ich częste stosowanie. Zdaniem pana Jarosława Leczenie musi być nastawione na jak najszybsze opanowanie choroby czyli uzyskanie remisji. Wymaga to kontroli pacjenta na początku leczenia co najmniej co 3 miesiące i to w sytuacji gdy nie ma żadnych problemów z przyjmowaniem leków.” Zainteresowanych metodami leczenia i środkami stosowanymi przez dr Niebrzydowskiego odsyłam do książki, która już ukazała się na rynku wydawniczym. Polecam nie tylko chorym na reumatoidalne zapalenie stawów, lecz ogólnie osobom cierpiącym na reumatyzm oraz bliskim, których choroba zmusiła do wielkiego poświęcenia w opiece nad chorym.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   agnieszka3201
   Czas publikacji:
   piątek, 29 czerwca 2012 17:42

Tagi

Zakładki

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa